Teslimat ve İade Politikası

Teslimat Şartları

3DOkulu.com sitesi üzerinden elektronik ortamda bir kursa kaydolduğunuz veya 3d model sipariş verdiğiniz takdirde, size sunulan ön bilgilendirme formunu ve mesafeli satış sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız.
Öğrenciler/Alıcılar, satın aldıkları ürün ya da bir kursa kaydolduğunuz zaman teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (RG:27.11.2014/29188) hükümleri ile yürürlükteki diğer yasalara tabidir.
Kurslara online olarak kayıt olunduğu ve ayrıca 3d modeller ve sahneler dijiral ortamda saklanıp indirildiği için herhangi bir şekilde fiziksel kargo gönderilmeyecektir. Kaydolunan kurs ömür boyu olarak hesabınıza yüklenir. Ayrıca satın alınan 3d modeller ve sahneler yine aynı şekilde hesabınıza yüklenir ve ömür boyu olarak ulaşabilirsiniz.
Alınan ürünleri indirmek satın alan tüketicinin kendi sorumluluğundadır.
Satın alınan ürünün satılmasının imkansızlaşması durumunda, satıcı bu durumu öğrendiğinden itibaren 3 gün içinde yazılı olarak alıcıya bu durumu bildirmek zorundadır. 14 gün içinde de toplam bedel Alıcı’ya iade edilmek zorundadır.
Alıcı, satın aldığı ürün bedelini ödemez veya banka kayıtlarında iptal ederse, Satıcının ürünü/kursu teslim yükümlülüğü sona erer.

Kredi kartının yetkisiz kullanımı ile ilgili yapılan alışverişler:

Ürün teslim edildikten veya kursa kaydolunduktan sonra, öğrencinin/alıcının ödeme yaptığı kredi kartının yetkisiz kişiler tarafından haksız olarak kullanıldığı tespit edilirse ve satılan ürün bedeli ilgili banka veya finans kuruluşu tarafından Satıcı’ya ödenmez ise, Alıcı, sözleşme konusu ürünü 3 gün içerisinde nakliye gideri SATICI’ya ait olacak şekilde SATICI’ya iade etmek zorundadır.

Ön Görülmeyen Sebepler Dahilinde :

3D Okulu’nun öngöremeyeceği mücbir sebepler (Doğal afetler, websiteye saldırı sonucunda siteye ulaşılamaması gibi) oluşursa ve ürün süresinde teslim edilemez ise, durum Alıcı’ya bildirilir. Alıcı, siparişin iptalini, ürünün benzeri ile değiştirilmesini veya engel ortadan kalkana dek teslimatın ertelenmesini talep edebilir. Alıcı siparişi iptal ederse; ödemeyi nakit ile yapmış ise iptalinden itibaren 14 gün içinde kendisine nakden bu ücret ödenir. Alıcı, ödemeyi kredi kartı ile yapmış ise ve iptal ederse, bu iptalden itibaren yine 14 gün içinde ürün bedeli bankaya iade edilir, ancak bankanın alıcının hesabına 2-3 hafta içerisinde aktarması söz konusu olabilir.

Cayma Hakkı:

Öğrenci / Alıcı satın aldığı 3d modelin ve online kursların mahiyeti açısından dijital ürünler olduğundan cayma hakkına sahip değildir.
Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallar, ile ses veya görüntü kayıtlarının, kitap, dijital içerik, yazılım programlarının, veri kaydedebilme ve veri depolama cihazlarının, bilgisayar sarf malzemelerinin, ambalajının ALICI tarafından açılmış olması halinde iadesi Yönetmelik gereği mümkün değildir. Ayrıca Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin cayma hakkının kullanılması da Yönetmelik gereği mümkün değildir.

İade Koşulları:


Öğrenci / Alıcı satın aldığı 3d modelin ve online kursların mahiyeti açısından dijital ürünler olduğundan cayma hakkına sahip değildir.
Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallar, ile ses veya görüntü kayıtlarının, kitap, dijital içerik, yazılım programlarının, veri kaydedebilme ve veri depolama cihazlarının, bilgisayar sarf malzemelerinin, ambalajının ALICI tarafından açılmış olması halinde iadesi Yönetmelik gereği mümkün değildir. Ayrıca Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin cayma hakkının kullanılması da Yönetmelik gereği mümkün değildir. 3D Okulu alt yapısında kaydolunan kursların sistem tarafından izlenip izlenmediği kontrol edilebilmektedir. Satın alınan kursun herhangi bir şekilde izlenmediği görülürse satın alan kişiye iade ödemesi yapılır. Bunun dışında yukarıda bulunan sebeplerden dolayı iade mümkün değildir.

Temerrüt Hali ve Hukuki Sonuçları :

Alıcı/Öğrenci, ödeme işlemlerini kredi kartı ile yaptığı durumda temerrüde düştüğü takdirde, kart sahibi banka ile arasındaki kredi kartı sözleşmesi çerçevesinde faiz ödeyeceğini ve bankaya karşı sorumlu olacağını kabul, beyan ve taahhüt eder. Bu durumda ilgili banka hukuki yollara başvurabilir; doğacak masrafları ve vekâlet ücretini
Alıcı/Öğrenci’dan talep edebilir ve her koşulda
Alıcı/Öğrenci nin borcundan dolayı temerrüde düşmesi halinde, Alıcı/Öğrenci, borcun gecikmeli ifasından dolayı 3D Okulu’nun uğradığı zarar ve ziyanını ödeyeceğini kabul eder.

Ödeme ve Teslimat

Sitemiz üzerinden kredi kartlarınız ile, Her türlü kredi kartınıza online tek ödeme ya da online taksit imkânlarından yararlanabilirsiniz. Online ödemelerinizde siparişiniz sonunda kredi kartınızdan tutar çekim işlemi gerçekleşecektir. Ayrıca yine sipariş sonrası otomatik olarak verilen hesap numaralarımıza EFT/Havale ile ödeme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.